Historie práskání bičem


Historie
Druhy
Rozdělení
Údržba


Tradice v ČR
Tradice ve světě
Soutěže a setkání v ČR
Muzea
Mapa


spolek Keltoviny a jeho programy s biči
Indiana Jones a jeho triky
Whipipedia - vše o bičích
zajímavé odkazy - nákup, skupiny
Něco o mě a kontakt

logoSpolek Keltoviny vznikl v roce 2013 a sídlí v Českých Budějovicích.
Hlavní aktivitou jsou vzdělávací programy zaměřené na biče - jejich historii, používání a ovládání nejen u nás ale i ve světě. S těmito aktivitami jezdíme po různých akcích, ale také na letní dětské tábory a v neposlední řadě i do škol.
Lektoři jsou vždy oblečeni do stylových kostýmů k dané kulturní akci (staročeské, středověké, pirátské, ...).

biče a spol

Keltoviny: Miniškolička práskání bičem
Jedná se o program, při kterém zábavnou formou ukazujeme ovládání a používání bičů a aktivně zapojujeme návštěvníky akce do této činnosti. Návštěvníci (jak malý, tak velcí) se pokusí trefit některý z připravených terčů a třeba i sami (pod dozorem lektora) prásknout. Součástí je i aktivní ukázka práskání bičem v průběhu akce.
Je to program pro různé kulturní akce, kde se návštěvníci střídají. Věk není pevně omezen.

Vypráskaná historie
Tento program o bičích je obdobou Miniškoličky práskání bičem, ale je zacílen na uzavřené skupiny - dětské tábory, teambuildingové akce a podobně. Na začátku lektor přítomné seznámí s historií práskání bičem. Ukáže biče a zároveň předvede, jak se s nimi zachází. Po této pasivní ukázce již následuje samostatné vyzkoušení si ovládání a práskání bičem.
Pro uzavřené skupiny je délka programu zhruba okolo 1,5 až 2 hodiny, než se všichni vystřídají. V tomto směru je to velice individuální. Ideální věk je od 10 let. Projekt je počítán do 30 účastníků.

Zážitkový kurz práskání bičem
Zážitkový kurz práskání bičem obnáší krátkou přednášku o historii používání bičů různých druhů nejen u nás, ale i ve světě, expozici různých druhů bičů dle použití, ukázka show s jedním a dvěma biči a vyzkoušení si práskání bičem a trefování cílů. Zážitkový kurz je připravený pro 2 osoby, které se aktivně zapojí. Délka kurzu jsou cca 2 hodiny a ideální věk je zhruba od 11 let.

Vystoupení s bičem
Při vystoupení, které je doplněné zajímavou hudbou (kterou lze tématicky změnit), uvidíte práskání jedním a dvěma biči, včetně trefování různých cílů ve spolupráci s diváky. V tomto směru máme více jak 25 leté zkušenosti. Vystoupení zpestřujeme ukázkou biče z Číny (pouze u venkovních vystoupení), Německa, Slovinska či Austrálie...
Délka vystoupení je cca 7 minut. Potřebujeme minimální prostor 7x7 metrů.

biče a spol

Druhou aktivitou je náš internetový časopis Keltoviny, který původně vznikl na podporu taneční a westernové skupiny Desperado. Po 2 číslech, v roce 2011, se přetransformoval do klasického zábavného, informačního a poučného časopisu, který se snaží, aby každý čtenář našel to, co ho bude bavit. Takže obsah je velmi různorodý.
Pokud byste měli zájem si náš časopis přečíst, stačí navštívit naše internetové stránky - www.keltoviny.cz . Časopis tam naleznete k stažení zdarma.

Keltoviny
Kde nás uvidíte s Miniškoličkou práskání bičem, vystoupením s biči,
a kde si můžete prohlédnout naše Vypráskané muzeum, zjistíte v našem kalendáři.


PISTOLNICKÁ SHOW, KOLT SHOW, WESTERN SHOW, PRÁSKÁNÍ BIČEM, KELTOVINY, KEJKLÍŘI, ŠERMÍŘI, SHOW S BIČI,
KOVBOJOVÉ, INDIÁNI, COUNTRY TANCE, LINE DANCE, PRODUKCE, DĚTSKÉ DNY, SLAVNOSTI, DALŠÍ PROGRAM, KULTURNÍ PROGRAM
BIČ, PISTOLE, ČERTI, POHÁDKY, RADAMBUK, SPOLEK, SDRUŽENÍ, KROUŽKY, KURZY, MINIŠKOLIČKA, DĚTI, MLÁDEŽ, ZÁBAVA
1999, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, škola